Serwis ten wykorzystuje pliki cookies w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie. Pliki będą umieszczane na Państwa urządzeniu. W każdy momencie mogą Państwo zmienić ustawienia Państwa przeglądarki. Korzystanie z niniejszej witryny oznacza akceptację postanowień zawartych w Polityce prywatności
   ZAMKNIJ
facebook

Komunikat Fundacji Familijny Poznań w sprawie strajku nauczycieli

7 marca 2019 autor:

„Wszystkie szkoły i przedszkola prowadzone przez Fundację to placówki publiczne – w 100% finansowane z dotacji oświatowej, nie pobierające od rodziców dodatkowych opłat za edukację i opiekę.
Głównie z tego powodu z dużą uwagą i troską wsłuchujemy się w spór toczony pomiędzy środowiskiem oświatowym a MEN. Jesteśmy przekonani, że jednym ze składowych elementów przywrócenia koniecznej rangi i prestiżu zawodu nauczyciela jest kwestia wysokości wynagrodzenia w oświacie. Nauczyciele są w naszej opinii jedną z najsłabiej wynagradzanych grup zawodowych w Polsce.
Zarząd Fundacji oraz Placówki prowadzone przez Fundację nie biorąc bezpośredniego udziału w akcji protestacyjnej, jako że MEN nie jest dla nich pracodawcą, solidaryzują się z kolegami i koleżankami nauczycielami oraz popierają postulaty strajkujących. Zewnętrznym znakiem solidarności będą wywieszone w placówkach na czas strajku flagi narodowe.

                                                                                                                                                          Zarząd Fundacji”

http://fundacjafamilijny.pl/komunikat/komunikat-w-sprawie-strajku-nauczycieli/